SELFLEVEL – M

Kendiliğinden Yayılan Tesviye Harcı

TANIMI

Çimento esaslı, yüksek mukavemetli, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren kendinden yayılan tesviye şapıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Gri renkli 
Karışım Oranı 7-7.5 lt su /25 kg. 
Sarfiyat Miktarı 1.75 kg/m2 (1mm kalınlık için)
Kap Ömrü 20 dk.
İlk priz 15-30 dk.
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Kullanıma alma süresi 24 saat
Toksite Toksit değil
Basma Mukavemeti 25 N/mm2 (28gün)
Uygulama kalınlığı 3-10 mm arası 
Kayma > 0.5 mm

*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Konutlarda, seramik, mermer, doğal taş, parke, halı ve PVC kaplamaların yapıştırılmasından önce bozuk yüzeyli şapların tesviyesinde, endüstriyel tesislerin döşemesinde, hastanelerde, mağazalarda, okul ve otellerde, depolarda, iç mekânlarda güvenle kullanılabilir.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kendiliğinden yayılır ve teraziye gelir. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Donma-çözünme döngüsüne dayanıklıdır. Pompalanabilir.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama işlemine başlamadan önce yüzey, yabancı malzemelerden arındırılmalı ve hafifçe ıslatılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey birkaç saat önceden suya doyurulmalıdır. Uygulama sırasında yüzeyde serbest su kalmamalıdır. 25 kg EKOKAT SELFLEVEL-M tesviye şapı 7-7.5 lt temiz suya yavaşça boşaltılarak düşük devirli bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra 1 dakika daha tekrar karıştırılır ve tesviye şapı kullanıma hazır hale gelir. 

UYARI: Düzgün ve yekpare yüzeyli bir kaplama elde edebilmek için, aralıksız uygulama yapılması gereklidir. Uygulama alanın büyüklüğüne göre birden fazla karışım hazırlanmalı ve peş peşe uygulama zeminine dökülerek yüzey bütünlüğü saplanmalıdır. Harç mala yardımıyla istenilen kalınlıkta yüzeye yayılır. Şap kendiliğinden düzgün bir şekilde yayılır. Priz süresince su eklenmemelidir. Yüzeyde oluşan hava kabarcıktan kirpi rulo ile alınmalıdır. +5°C altında +35°C üstünde uygulama yapılmamalıdır. Nem oranı düşük, direk güneş ve rüzgar etkilerine karşı açık yerlerde uygulama yapılmamalıdır.

AMBALAJ

25 kg’lık PE takviyeli kraft torba 
Bir palette (110x110 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 9001.010.25
  • Gri
SELFLEVEL – M
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )