LEVEL - F

Çabuk Sertleşen Tesviye Şapı

TANIMI

5-15 mm arası kalınlıkta uygulanabilen, polimer modifiyeli, aşınma dayanımı yüksek, çabuk sertleşen zemin tesviye şapıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Gri
Sarfiyat Miktarı 1.5 kg/m2 (1 mm kalınlık için)
Esneme Mukavemeti 8 M Pa
Büzülme < 0,70 mm/m
Bitmiş Film Görüntüsü Şeffaf
Uygulama Sıcaklığı +5 °C ile +35 °C 
Basınç Mukavemeti C 35 EN 13813
Uygulama Aletleri El Mikseri, Mikser Pompa,
Düzeltme Malası, Kirpi Rulo
*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Yüksek dayanım gerektiren depo, otopark, sanayi ve endüstriyel alanlarda betonarme yüzeylerin tesviyesinde kullanılır.

AVANTAJLARI

5-15 mm arası kalınlıklarda uygulanabilir. Aşınmaya karşı dayanıklıdır. Ağır sanayi yüklere karşı dayanımı yüksektir. Tek bileşenlidir. Uygulaması kolay, kullanıma hazırdır.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, sağlam olmalıdır. Toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeyler temiz olmalı ve tozdan arındırılmalıdır. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin en az 28 gün kürlenmesi gerekmektedir. Gerekiyorsa yüzeyler MARFİX REPAİR TNK ince tamir harcı ile tamirat yapılmalıdır. EKOKAT PRIMER FLR-A uygulama öncesi iyice karıştırılır. Fırça veya püskürtme ile yüzeye eşit şekilde uygulanır. Astar zeminde kuruduktan sonra diğer uygulamaya geçilir. 25 kg EKOKAT LEVEL FLR-M tesviye şapı 7-7,5 lt temiz suya yavaşça boşaltılarak düşük devirli bir mikser ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra 1 dakika daha tekrar karıştırılır ve tesviye şapı kullanıma hazır hale gelir.

Uyarı: + 5 °C ‘nin altındaki sıcaklıklarda veya uygulamayı takip eden 24 saat içinde sıcaklığın + 5 °C ‘nin altına düşmesi beklenen durumlarda uygulanma yapılmamalıdır. Islak ve donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Düzgün ve yekpare yüzeyli bir kaplama elde edebilmek için, aralıksız uygulama yapılması gereklidir. Uygulama alanın büyüklüğüne göre birden fazla karışım hazırlanmalı ve peş peşe uygulama zeminine dökülerek yüzey bütünlüğü sağlanmalıdır. Harç mala yardımıyla istenilen kalınlıkta yüzeye yayılır. Yüzeyde oluşan hava kabarcıkları kirpi rulo ile alınmalıdır.

AMBALAJ

25 kg’lık PE takviyeli kraft torba 
Bir palette (110x110 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır.Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 9002.010.25
  • Gri
LEVEL - F
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )