PLASTER DECO - 1M

Çimento Esaslı Dekoratif Sıva - İnce Doku

TANIMI

Çimento esaslı, yüksek mukavemetli, özel katkılı, silikon ve mikro elyaf takviyeli, ince dokulu, dekoratif mineral dış cephe kaplamasıdır.

ÖZELLİKLER

Yüksek su buharı geçirgenliğine sahiptir. Binaların nefes almasını sağlar. Özel katkılar sayesinde dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Doğal ve dekoratif bir görünümdedir. Kolay uygulanır. Dış cephe boyaları ile boyanabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yapısı Çimento esaslı
Renk Beyaz, Gri
Tüketim Miktarı 2,5 kg /m2
Harcın Dinlenme Süresi 5 Dakika
Tane Büyüklüğü 1,0 mm
Kurutma Süresi 2 saat
Tam Kurutma 2-3 gün
Uygulama Kalınlığı 2 mm
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +35°C arası
Uygulama Aletleri Çelik mala, plastik mala
* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. 
* Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar. 

KULLANIM ALANLARI

Tüm binaların çimento bazlı sıvalarında dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Yüzey temiz, düzgün sağlam olmalıdır. Uygulama öncesi yüzey mutlaka nemlendirilmeli, çok sıcak ve rüzgârlı havalarda suya doyurulmalıdır.25 kg’lık EKOKAT PLASTER DECO - 1M ortalama 6-6.5 lt temiz su ile düşük devirli mikser yardımı ile homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırılmalıdır.Harç uygulama öncesi 5 dakika dinlendirilmeli ve sonra tekrar karıştırılmalıdır. EKOKAT PLASTER DECO - 1M paslanmaz çelik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta yayılmalı uygulama kalınlığı en iri desen taşına göre ayarlanmalıdır. Yüzeye dairesel hareketlerle plastik mala ile desen verilmelidir. Desen verme işlemi daima harç ıslakken yapılmalıdır. Son kat malzemesi olarak yüzde bırakılamaz. Mutlaka kuruduktan sonra üzerinin boyanması gereklidir. Harç hazırlanırken tavsiye edilen su oranı ve dinlendirme sürelerine mutlaka uyulmalıdır. Direkt güneş altında uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Daha önceden hazırlanmış olan sertleşmiş malzemeler yeni hazırlanan harca dâhil edilmemelidir.

AMBALAJ

25 kg’lık PE takviyeli kraft torbadır. 

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS EN 998/1 standardına uygundur.

  • EK 7004.010.25
  • Gri
PLASTER DECO - 1M
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )