AIRCON PLR

Gazbeton Sıvası

TANIMI

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren yüksek performanslı elyaf takviyeli, elastik gaz beton sıva harcıdır. 
TS EN 998/2 standardına uygundur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Beyaz, Gri renkli toz 
Karışım Oranı 5.5-6 lt su /25 kg
Sarfiyat Miktarı 3-4 kg/m2
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +35°C arası
İşlenebilme Süresi Max 2 saat
Kabuklaşma Süresi  15-20 dakika
Uygulama Kalınlığı 20 mm

*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Binaların iç ve dış sıva işlerinde su emmesi yüksek gaz beton ve benzeri yapı elemanlarının sıvanmasında kullanılır. 

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

KULLANIM TALİMATLARI

EKOKAR AIRCON - PLR karışım için hazırlanmış temiz bir kaba yaklaşık 5.5-6 lt su konur. Sonra 25 kg’lık torbadaki kuru harç suya ilave edilerek düşük devirli bir karıştırıcı veya mala ile topaklar çözülene kadar iyice karıştırılır. 5dk. dinlendirildikten sonra 2 dk. tekrar karıştırılır. Uygulama öncesi gaz betonlar iyice nemlendirilir. Hazırlanmış harç yüzeye özel çelik mala ile uygulanır.

AMBALAJ

25 kg’lık PE takviyeli kraft torba 
Bir palette (110x110 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS EN 998/2 standardına uygundur.

  • EK 7008.010.25
  • Gri
  • EK 7009.020.25
  • Beyaz
AIRCON PLR
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )