ÇİMENTO ESASLI DEKORATİF MİNERAL KAPLAMALAR

DEKO COAT – LN

Dekoratif Mineral Kaplama Çizgi Doku

TANIMI

Çimento esaslı, yüksek mukavemetli, özel katkılı, silikon ve mikro elyaf takviyeli, çizgi dokulu, dekoratif mineral dış cephe kaplamasıdır. 

ÖZELLİKLER

Yüksek su buharı geçirgenliğine sahiptir. Binaların nefes almasını sağlar. Özel katkılar sayesinde dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Doğal ve dekoratif bir görünümdedir. Kolay uygulanır. Dış cephe boyaları ile boyanabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Gri, Beyaz Renkli
Karışım Oranı 5.5-6 lt su /25 kg
Tane Büyüklüğü > 3 mm 
Sarfiyat Miktarı  12 - 13 kg/m2 (1 cm kalınlık için) 
Uygulama Sıcaklığı +5 °C ile +35 °C arası
Kılcal Su Emme 0.3 kg/m2 .h0.5 ( W1)
Yangına Tepki Sınıfı A1
Basınç Dayanımı > 3.5 N/mm2 ( CS III )
Kuru Harç Yoğunluğu 1550 ± 100 kg/m2
Eğilme Dayanımı > 1 N/mm2
Su Buharı Geçirgenliği 25 µ
• Yukarıda belirtilen değerler +23 oC sıcaklık ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Tüm binaların çimento bazlı sıvalarında dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Yüzey temiz, düzgün sağlam olmalıdır. Uygulama öncesi yüzey mutlaka nemlendirilmeli, çok sıcak ve rüzgârlı havalarda suya doyurulmalıdır.25 kg’lık EKOKAT DEKO COAT – LN ortalama 6-6.5 lt temiz su ile düşük devirli mikser yardımı ile homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Harç uygulama öncesi 5 dakika dinlendirilmeli ve sonra tekrar karıştırılma-lıdır. EKOKAT DEKO COAT – LN paslanmaz çelik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta yayılmalı uygulama kalınlığı en iri desen taşına göre ayarlanmalıdır. Yüzeye dairesel hareketler-le plastik mala ile desen verilmelidir. Desen verme işlemi daima harç ıslakken yapılmalıdır. Son kat malzemesi olarak yüzde bırakılamaz. Mutlaka kuruduktan sonra üzerinin boyanması gereklidir. Harç hazırlanırken tavsiye edilen su oranı ve dinlendirme sürelerine mutlaka uyulmalıdır. Direkt güneş altında uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Daha önceden hazırlanmış olan sertleşmiş malzemeler yeni hazırlanan harca dâhil edilmemelidir. +5°C altında 35°C üstünde uygulama yapılmamalıdır. Çok nemli ve/veya sıcak havalarda donmuş erimekte olan yada 24 saat içerisinde
don tehlikesi olan yüzeylerde uygulanmamalıdır. 

NOT: Hazırlanan sıva içerisine kireç, çimento, alçı, kum gibi yabancı malzeme ilave edilmemelidir.

AMBALAJ

25 kg’lık PE takviyeli kraft torba 
Bir palette (110x110 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS 7847 standardına uygundur.

  • EK 8004.020.25
  • Beyaz
  • EK 8004.001.25
  • Renkli
DEKO COAT – LN
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )