PRIMER AAA

Aderans Artırıcı Astar

TANIMI

Akrilik esaslı aderans artırıcı astardır. 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Beyaz sıvı 
Sarfiyat Miktarı 200-250 gr/m
Kuruma Süresi 12-24 saat (23oC)
Bitmiş Film Görüntüsü  Şeffaf film
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Uygulama Aletleri Posteki rulo

*    Beton yüzeyinin emiciliğine ve ortam ısısına bağlı olarak.

*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Alçı, beton, sıva, şap, ahşap gibi yüzeylerin emiciliğini azaltarak çimento esaslı malzemelerin yapışma mukavemetinin artırılmasında, eski seramik yüzeyler üzerine yapılacak uygulamalarından önce, tesviye şapı, izolasyon, boya gibi uygulamalardan önce, tozumayı önlemek ve verimi arttırmak amacıyla kullanılır.

AVANTAJLARI

Uygulaması kolay, kullanıma hazırdır. Yüzey aderansını artırır. Hızlı su kaybını önler. 

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzey, temiz, kuru ve sağlam olmalıdır. Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar (alçı, boya, çimento artıkları gibi) temizlenmelidir. EKOKAT PRIMER AAA kullanıma hazır olduğu için homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılır. Pösteki rulo veya fırça ile tüm yüzeye eşit kalınlıkta uygulanır

AMBALAJ

1 kg plastik kova

5 kg plastik kova 

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Güneşten ve dondan koruyunuz. 

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için güvenlik bilgi formuna başvurunuz.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 1220.020.20              
  • Beyaz
PRIMER AAA
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )