PRIMER INTO - GPS

İç Cephe, Silikonlu, Şeffaf Alçı Astarı

TANIMI

Akrilik emülsiyon esaslı, silikonlu, alçı yüzeylerin boya öncesi uygulamalarında kullanılan şeffaf astardır.

ÖZELLİKLERİ

Kullanıma hazırdır. Alçı yüzeylerin boyaya iyi yapışmasını sağlar. Alçı yüzeylerin emiciliğini azaltarak ani su kaybını önler. Uygulanacak boyanın tüketim miktarını azaltır. Sıcak havalarda boyanın erken kuruyarak çatlamasını önler. Dolgusuz yapısı ile yüzeye yüksek nüfuz edebilme kabiliyeti sayesinde yüzeyi sağlamlaştırır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Şeffaf
İncelticisi Su
Tüketim Miktarı 0,100 lt/m2 Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak (tek kat)
Kurutma Süresi 6 saat boya uygulaması için 
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası

*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Saten, alçı panel, macun gibi gözenekli emiş gücü yüksek yüzeylerde emülsiyon esaslı boya astarı olarak kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Eski boyalı ve sentetik yüzeyler iyice temizlenmelidir. Gerekiyor ise tamir edilen yüzeyler EKOKAT PASTE INTO – TCK ile tamirat yapılmalıdır. Uygulama öncesi EKOKAT PRIMER INTO – GPS iyice karıştırılmalıdır. EKOKAT PRIMER INTO - GPS hacimce %15-20 oranında su ile inceltilerek homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır. Fırça, rulo veya püskürtme sistemi ile tek kat halinde uygulanmalıdır. Boya uygulamasından önce en az 6 saat beklenilmelidir. Uygulama sırasında ve en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5oC olmalıdır. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır.

UYGULAMA ALETLERİ

 Rulo, fırça

AMBALAJ

20 kg plastik kova

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 3 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için güvenlik bilgi formuna başvurunuz.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EC.412.000.20
  • Şeffaf
PRIMER INTO - GPS
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )