DERZ DOLGU MALZEMELERİ

FUGA FLX

Flex Derz Dolgu Malzemesi

TANIMI

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren seramik ve fayans derzleri için, yüksek performanslı elastik, renkli derz dolgu malzemesidir.

TS EN 13888, CG2WA, standardına  uygundur

CG: Çimento esaslı derz dolgusu, 2: İlave özelliği geliştirilmiş  W: Azaltılmış su emilimi, A: Yüksek aşınma dayanımı.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm     Beyaz renkli A, B ve C Grup Renkler*
Karışım Oranı 6-6,5 lt su/ 20 kg toz
Sarfiyat Miktarı 0.5-1,0 kg /m2
Uygulama Sıcaklığı +5 oC ile +35 oC arası
İşlenebilme Süresi 35-40 dakika
Tam Donma Süresi 21 gün
Yüzeyi Trafiğe Açma 24 saat
Toksite Toksit değil
Eğilme Mukavemeti 2.5 N/mm2
Basma Mukavemeti 15 N/ mm3
Aşınma Mukavemeti     1000 mm3
Büzülme 3 mm/m
Su emme 30 dk. 2 gr. – 240 dk. 5gr.

A.Grup Renkler: Açık Gri, Gri, Açık Bej, Bej, Krem, Fildişi, Açık Pembe, Gül Kurusu, Açık Kahve.
B. Grup Renkler: Koyu Gri, Koyu Bej, Somon, Koyu Pembe, Kahve, Açık Yeşil, Açık Mavi
C.Grup Renkler: Siyah, Kahve, Yeşil, Mavi, Lila 

KULLANIM ALANLARI

Yoğun yük ve yaya trafiğinin olduğu zeminlerde, ani ısı ve dönüşümlerinin olduğu mekanlarda, ıslak hacimli alanlarda, iç ve dış mekanlarda mevcut yüzeylere uygulanmış olan seramik, granit seramik gibi malzemelerin derzlerinin doldurulmasında kullanılır

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Aşınmaya ve solmaya dayanıklıdır. Çatlamaz ve pürüzsüz yüzey sağlar. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Sırlı yüzeyleri çizmez. Seramik kenarlarında çatlamadan mükemmel yapışma sağlar.

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar temizlenir. 20 kg’lık   EKOKAT  FUGA  FLX yavaş yavaş 6-6.5 lt su üzerine boşaltılarak karışım düşük devirde (400-600 d./dk.) mikserle yapılır.  Homojen  karıştırılan harç 5 dakika dinlendirilir ve uygulama öncesi tekrar bir kez daha karıştırılır. Hazırlanan karışım, kauçuk mala ile seramiklerin üzerine yayılır ve derz doldurulur. Fazla malzeme diyagonal hareketlerle sıyrılır. Malzeme parmak baskısına dayanıncaya kadar beklenir ve tüm yüzey nemli bir süngerle temizlenerek, hidratasyonunu tamamlaması için gerekli nemlilik sağlanır. Seramiğin üzerindeki kalıntı derz dolgusu nemli sünger ile temizlenir ve derzlere son şekli verilir.

AMBALAJ

20 kg’lık kraft torbadır. (PE Takviyeli)
1 palette (110x110 cm)  80 torba shrinkli. 
5 kg’lık  polietilen  torba
1 kg’lık  polietilen  torba

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet, konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için güvenlik bilgi formuna başvurunuz.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS EN 13888, CG2WA standardına uygundur.

  • EK 2004.020.20
  • Beyaz
  • EK 2004.120.20
  • A Grup
  • EK 2004.220.20
  • B Grup
  • EK 2004.320.20
  • C Grup
FUGA FLX
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )