PRIMER AAA – G

Aderans Artırıcı Alçı Astarı

TANIMI

Akrilik emülsiyon esaslı, mat, su bazlı tüm alçı yüzeyler üzerine uygulanabilen, şeffaf aderans artırıcı alçı astardır.

ÖZELLİKLER

Yüzeyin emiciliğini azaltarak üzerine uygulama yapılacak alçının aderansını artırır. Uygulama yapılacak malzemelerin yüzeylere tam tutunmasını sağlar. Solvent içermez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yapısı Akrilik emülsiyon esaslı
Renk Şeffaf
İnceltici Su
Tüketim Miktarı 0.100 lt /mYüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak
Kurutma Süresi Son kat boya ve kaplama malzemesinin uygulanması için: 6 saat 
Uygulama Sıcaklığı +5 °C ile +35 °C arası
Uygulama Aletleri Rulo, fırça, sprey tabanca
* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Tüm binaların iç cephelerinde uygun bir şekilde hazırlanmış alçı yüzeylerde uygulanır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kullanıma hazırdır. Alçılı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenme.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yapılacak yerlerdeki toz, kabarmış tabakalar, kir, yağ vb. maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Alçılı yüzeyler iyice temizlenmelidir. Yeni alçı uygulanmış yüzeyler üzerine uygulama yapılacak ise yüzeyin kuruması gerekmektedir. Uygulama öncesi EKOKAT PRIMER ADD – G, iyice karıştırılmalıdır. EKOKAT PRIMER ADD – G, hacimce 1/ 7 oranında su ile inceltilerek homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılmalıdır. Fırça, rulo veya püskürtme sistemi ile tek kat halinde uygulanmalıdır. Son kat boya ve kaplama uygulaması için katlar arasında en az 6 saat beklenilmelidir. Uygulama sırasında ve en az 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı minimum +5 °C olmalıdır. Uygulama aletleri kullanımdan sonra hemen su ile yıkanmalıdır.

AMBALAJ

1 kg plastik kova.
5 kg plastik kova.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 3 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 1230.000.20              
  • Şeffaf
PRIMER AAA – G
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )