SERAMİK VE FAYANS YAPIŞTIRICILARI

FLEX – S2 ADH

Çok Esnek Granit Seramik Yapıştırma Harcı

TANIMI

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı özel kimyasal katkılar içeren, yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış, çok esnek, iki bileşenli granit seramik yapıştırma harcıdır.

TS EN 12004, C2TE S2, standardına uygundur. 

C: Çimento esaslı, 2: Yüksek performanslı, T: Kayma özelliği azaltılmış, E: Açık bekletme süresi uzatılmış, S2: çok esnek.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm 1.Bileşen: Gri toz
2. Bileşen: Beyaz sıvı 
Karışım Oranı 25 kg toz / 7 kg sıvı
Sarfiyat Miktarı 4-5 kg/m2
Uygulama sıcaklığı +5oC ile +30oC arası
Kayma ≤ 0.5 mm
Kap Ömrü 4 saat
Başlangıç Yapışma Mukavemeti ≥ 1 N/mm2
Suya Daldırıldıktan Sonra Yapışma Mukavemeti ≥ 1 N/mm2
Isı ile yaşlandırıldıktan sonra ≥ 1 N/mm2
Esneklik  ≥ 5 mm S2
Sıcaklık dayanımı - 40oC ile + 80oC
Yangına tepki   A2 s 1 d0
Üzerinde yürüme süresi 3 saat
Trafiğe Açma süresi 24 saat

*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

*    Uygulanacak yüzeylerin sıcaklığı +25oC’nin üstünde ise yüzey nemlendirilmelidir.

KULLANIM ALANLARI

Ani ısı değişimlerinin olduğu termal havuzlarda, kaplıcalarda, hamamlar gibi ıslak hacimlerde, seramik üstü seramik uygulamalarında, teraslarda ve bahçe düzenlemelerinde, yer ve duvar seramikleri, mermer, granit ve doğal taş kaplamalarında. Yoğun yay ve yük trafiğinin olduğu mekanlarda.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Hızlı priz alır. Yüksek yapışma dayanımına sahiptir. Donma-çözünme döngüsüne dayanıklıdır. 

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yüzeyinin sağlam, kuru, tozsuz ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar temizlenmelidir. 25 kg’lık EKOKAT FLEX - S2 ADH, 7kg sıvı bileşene yavaş yavaş boşaltılarak düşük devirli bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edene karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra 1 dk. tekrar karıştırılır. Kullanılan malzemenin ölçülerine uygun taraklı mala ile harç taraklanır. Yapışma işlemi 20-25 dakika içerisinde yapılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklanmış harç kullanılmaz.+5 °C altında +35 °C üstünde uygulama yapılmamalıdır.

AMBALAJ

25 kg PE takviyeli kraft torbadadır.
Bir palette (110x110 cm) 64 torba şlinkli.
7 kg plastik bidon.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS EN 12004, C2TE S2 standardına uygundur.

  • EK 1007.010.25
  • Gri
  • EK 1007.020.25
  • Beyaz
FLEX – S2 ADH
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )