SERAMİK VE FAYANS YAPIŞTIRICILARI

FLEX – S1 ADH

Esnek Granit Seramik Yapıştırma Harcı

TANIMI

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı özel kimyasal katkılar içeren tek bileşenli yüksek performanslı, esnek granit seramik  yapıştırıcısıdır.

TS EN 12004, C2TE S1, standardına  uygundur.

C: Çimento esaslı, 2: Yüksek performanslı, T: Kayma özelliği azalmıştır. E: Açık bekletme süresi uzatılmış, S1: Esnek

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Gri renkli
Karışım Oranı 6-7 lt su / 25 kg
Sarfiyat Miktarı 4-5 kg/m2
Uygulama sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Açık bekletme süresi 30 dakika
Olgunlaştırma süresi 4 saat
Toksite Toksit değil
Yapışma Mukavemeti > 1 N/mm2
Kayma ≤ 0.5 mm
Suya daldırıldıktan sonra ≥ 1 N/mm2
Isı ile yaşlandırıldıktan sonra ≥ 1 N/mm2
Esneklik  ≥ 2 mm
Sıcaklık dayanımı - 40oC ile + 80oC
Yangına tepki   A1
Trafiğe Açma süresi 24 saat

*    Uygulanacak yüzeylerin sıcaklığı +25oC’nin üstünde ise yüzey nemlendirilmelidir.

KULLANIM ALANLARI

Ani ısı değişimlerinin olduğu termal havuzlarda, kaplıcalarda, hamamlar gibi ıslak hacimlerde, seramik üstü seramik uygulamalarında, teraslarda ve bahçe düzenlemelerinde, yer ve duvar seramikleri, mermer, granit ve doğal taş kaplamalarında. Yoğun yaya ve yük trafiğinin olduğu mekanlarda kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Hızlı priz alır. Yüksek yapışma dayanımına sahiptir. Donma-çözünme döngüsüne dayanıklıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

Uygulama yüzeyinin sağlam, kuru, tozsuz ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Yüzeyde yapışmayı engelleyecek, kalıntılar temizlenir. 25 kg’lık EKOKAT  FLEX – S1  ADH yapıştırıcı yavaş yavaş 6-7 lt temiz su üzerine boşaltılarak karıştırılır. Karışım düşük devirli, (400-600  d./dk.  ) mikserle yapılır. Topaksız ve homojen karıştırılan harç 10 dakika içinde kullanılmalıdır. Kullanılan malzemenin ölçülerine uygun taraklı  bir malayla harç taraklanır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklanmış harç kullanılmaz. Harç belirtilen uygulama sıcaklığında uygulanmalı, direkt güneş, rüzgâr, yağmur ve dondan korunmalıdır. Derz uygulama işlemine 3 saat sonra geçilebilir.

AMBALAJ

25 kg’lık kraft  torbadır. (PE takviyeli)
1 palette (110x110 cm) 64 torba shrinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için güvenlik bilgi formuna başvurunuz.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS EN 12004, C2TE S1 standardına uygundur.

  • EK 1006.010.25
  • Gri
  • EK 1006.020.25
  • Beyaz
FLEX – S1 ADH
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )