YÜZEY SERTLEŞTİRME HARÇLARI VE BETON KÜR MALZEMELERİ

CURE – PRF

Parafin Esaslı Beton Kür Malzemesi

TANIMI

Parafine emülsiyon esaslı, uygulaması kolay, betondaki hızlı su kaybını önleyen, sıvı kür malzemesidir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Gri renkli toz 
Sarfiyat Miktarı 6-7 kg/m2
Uygulama Sıcaklığı +5 oC ile +35 oC arası
Kullanıma Açma Üzerinde yürüme: 24 saat
Ağır Trafik 48 saat
Toksite Toksit değil
Basınç Dayanımı 80-85 N/mm2 (28 gün)
Aşınma Dayanımı 7.8 cm3 / 50 cm2 (böhme metodu)
• Yukarıda belirtilen değerler +23 oC sıcaklık ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

KULLANIM ALANLARI

Yatay ve dikey beton yüzeylerde, saha betonlarında, havaalanı, beton yol uygulamalarında, kanal ve kanalet betonlarında kullanılır.

AVANTAJLARI

Uygulaması kolay hızlı kurumanın neden olduğu yüzeydeki, rötre çatlaklarını azaltır. Sulama ve benzeri kür yöntemlerine alternatif olarak daha etkin ve ekonomiktir. Daha sert ve tozumaz bir yüzey sağlar.

KULLANIM TALİMATLARI

Beton ve yüzey sertleştirici uygulamasından sonra, beton yüzeyi bozulmayacak kadar priz alınca, beton yüzey suyu buharlaştıktan sonra, kalıpların sökülmesinden hemen sonra, derzlerin oluşumundan evvel yapılır. Malzeme kullanılmadan önce iyice çalkalanmalıdır. Fırça veya rulo uygulamalarında, beton yüzeyine zarar vermemek için, betonun yeterli priz olması gerekir. Püskürtme uygulamalarında, malzeme yüzeye eşit kalınlıkta ince bir tabaka püskürtülür. Açık havada ve rüzgarlı ortamlarda etkin kürlenmenin sağlanması için, ilk kat uygulamasından 6 saat sonra ikinci tabaka uygulanabilir. Açık alanlarda yapılan kür uygulamalarından sonra beton yüzeyi 2-3 saat yağmur, kar gibi dış etkenlerden korunmalıdır. Kürlenmiş beton üzerine daha sonra yapılacak uygulamalarda beton yüzeyi kür maddesinden arındırılmalıdır. Malzeme üzerine sıcak su dökülüp fırçalanarak temizlenebilir.

AMBALAJ

30 kg plastik bidon.
200 kg varil.  

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 bidon konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Güneşten ve dondan koruyunuz.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

  • EK 1040.020.30
  • Beyaz
CURE – PRF
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )