AQUA WP – CR

Çimento Esaslı Kristalize Su Yalıtım Harcı

TANIMI

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren, kapiler etkili, sızıntılı yüzey sularına karşı etkili içten ve dıştan uygulanabilen tek bileşenli kristalize su yalıtım harcıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm Gri renkli
Karışım Oranı 7 lt su/ 25 kg
Sarfiyat Miktarı 2 kg /m2 (1 mm kalınlık için)
Uygulama Sıcaklığı +5oC ile +35oC arası
Katlar Arası Bekleme 3-5 saat
Tam Donma Süresi 21 gün
Toksite Toksit değil
Su Geçirimsizlik 6 bar
Kullanıma Alma Süresi 4-7 gün
Yapışma Mukavemeti >1.5 N/mm2

*    Yukarıda belirtilen değerler +23oC ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar. 

KULLANIM ALANLARI

Temel perde, beton su yalıtımlarında, su depolarında tünellerde, istinat duvarlarında, iç ve dış mekânlarda yatay ve düşey uygulamalarında özellikle binalrın ıslak zeminlerinde, banyo ve tuvaletlerde güvenle kullanılabilir.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Donma-çözünme döngüsüne dayanıklıdır. Fırça ve mala ile uygulanabilir. Kristalize olması nedeniyle kapiler boşlukları doldurarak tam su yalıtımı sağlar. Betonu ve donatıyı suyun korozyonundan korur.

KULLANIM TALİMATLARI

Yalıtım işlemine başlamadan önce yüzey, yabacı maddelerden arındırılmalı ve ıslatılmalıdır. Yüzeyde aderansı attırmak için gözenekler açılmalıdır. Uygulama yüzeyi bir gün önceden suya doyurulmalı ve nemli iken uygulama yapılmalıdır. 25 kg’lık EKOKAT AQUA WP – CR kristalize su yalıtım harcı 6.5 – 7. lt temiz suya yavaş yavaş boşaltılarak düşük devirli bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edene karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra 1 dk. Tekrar karıştırılır. Uygulama yapılan mekânlardaki köşe birleşim yerleri ovalleştirilir. Önceden nemlendirilmiş yüzeye fırça veya mala ile uygulanır. İlk kat suyunu kaybetmeden ve kristalleşme başlamadan yeterli sertliğe ulaşmış ise, ikinci kat uygulanır. Bu süre ortam sıcaklığına bağlı olarak 3-5 saattir. Yapışma işlemi 20- 25 dakika içerisinde yapılmalıdır. +5 oC altında +35 oC üstünde uygulama yapılmamalıdır. Yapıştırılan yalıtım levhası üzerine sıva 2 gün sonra uygulanmalıdır. Bu değerler 20 oC yüzey ve ortam sıcaklığı için geçerlidir. Düşük sıcaklıklarda süre uzar yüksek sıcaklıklarda süre kısalır.

AMBALAJ

25 kg’lık PE takviyeli kraft torbadır.
1 palette (110x110 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet, konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

SORUMLULUK

Ürünün amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen teknik uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir. Bu teknik föydeki veriler yazıldıkları tarihteki bilgileri içermektedir. Üretici firma bunları değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.

TS EN 14891 standardına uygundur.

  • EK 5001.010.25
  • Gri
AQUA WP – CR
TÜKETİM HESAPLAYICI
Uygulama Kalınlığı ( mm )
Alan ( m2 )